Επιτυχίες μαθητών στον ανώμαλο δρόμο!

Την Τετάρτη 03 Απριλίου οι μαθητές των Στ’ και Ε’ Τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν με την καθοδήγήση του εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κυρίου Λεωνίδα Κωστόπουλου, στον αγώνα ανωμάλου δρόμου που διοργανώθηκε από τα ΤΕΦΑΑ Τρικάλων στις Καρυές Τρικάλων. Μέρος πήραν μαθητές και μαθήτριες από πολλά Δημοτικά Σχολεία της πόλης μας με κύριο στόχο την συμμετοχή σε αθλητικές δραστηριότητες και με απώτερο σκοπό το “Ευ Αγωνίζεσθαι”.

Πέρα από τη χαρά του αγώνα που είχαν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, ιδιαίτερη επίδοση και διάκριση πέτυχε η μαθήτρια της Στ’ Τάξης Καραμπέρη Νικολέτα που τερμάτισε δεύτερη μεταξύ όλων των κοριτσιών με πολύ καλό χρόνο!

Εκ μέρους των εκπαιδευτικών του σχολείου συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την συμμετοχή τους και τους ευχομαστε επιτυχίες σε κάθε στίβο της ζωής τους!